Ticaret Odası Kapasite Raporu - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Ticaret Odası Kapasite Raporu

Ticaret Odası Kapasite Raporu

Ticaret odası kapasite raporu ülke sınırları içerisinde üretim faaliyeti gerçekleştirme olan firmaların almakla yükümlü olduğu bir rapordur. Kapasite raporu alınmasındaki şart çalışan sayısının on kişi ve altında olması gerekmektedir.

Ticaret odasının kapasite raporu alınırken ticaret odasının yayınlamış olduğu evrak listesinde yer alan belgelerin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Kapasite raporu müracaat formu tesis bilgilerini içerek şekilde doldurulması ve firma sahibi tarafından imza kaşe altına alınması zorunludur. Raporu evrakları arasında son aya ait sigorta girişleri, vergi levhası, güncel kira kontratı ve imza sirküleridir. Kapasite raporu evrakları arasından yer alan sigorta girişleri son aya ait olması, tüm belgelerdeki unvan ve adreslerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir.

ticaret odası kapasite raporu

Firmaya ait ya da kiralık makine, ekipmanlar ve bunların maddi değerleri eksiksiz olarak belirtilmesi gerekmektedir. Bu liste firmanın mali müşaviri tarafından imza ve kaşe yapılarak ticaret odası kapasite birimine sunulur. Ticaret odası eksperleri tesise yerinde ziyaret yaparak, mevcut makineler ile %80 verim, günlük 8 saat ve yıllık 300 gün üzerinden üretim ve tüketim miktarlarını belirlerler. Oluşturulan ticaret odası kapasite raporu teyit amaçlı firmaya mail atılır, uygun bulunması halinde imza kaşe yapılarak tesise posta yolu ile gönderilir.

İ iki yıl geçerli olup, geçerlilik tarihi dolmadan revize başvurularının yapılması gerekmektedir. Ticaret odası kapasite raporu firmanın teşvik, kredi v.s alımlarında ve resmi kurumlar nezdinde istenilen bir belgedir.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.