Kapasite Raporu - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Kapasite Raporu

Kapasite raporu, üretici vasfında olan firmalara verilen bir belgedir. Bu belge sanayi odasından ,ticaret odasından ve esnaf ve sanatkarlar odasından alınır. bunun için en önemli olan noktalar, odaya kayıtlı olmalı, adresi oda tarafından tescil edilmiş olmalı,ve en önemlisi üretim faaliyetini gerçekleştirmekte olmalıdır.

Kapasite raporu almak isteyen firmalarda 10 çalışan altında çalışan varsa istanbul ticaret odasından 10 çalışan üstünde çalışanı varsa sanayi odasından alınır.

Kapasite raporu alırken güncel makine parkurunda ki bütün makinelerin rapora yazılması gerekmektedir.

Kapasite raporları onay tarihinden itibaren 2 yıl geçerliliği vardır.

Kapasite raporu  üretim yapan firmalar için bir kimlik kartı gibidir. Tesisin unvanı vergi dairesi, vergi numarası , adresi, tesiste kullanılan tüketim maddeleri, tesise ait makine teçhizatlar ve üretim konusunda yer alan ürünlerde ne kadar üretebileceğine dair  bilgileri içeren bir rapordur.

Bu raporu almak firmalara çok sayıda faydası vardır.bu faydalardan en önemlisi, yatırım teşvik alacak firmalar , bu raporu almadan herhangi bir teşvikten yararlanamaz.İş yeri açma çalışma ruhsatı almak için, çevre izni almak için, bankadan kredi almak için, özel ve devlet ihalelerine katılmak için,fuarlara katılmak için, sanayi sicil belgesi almak için , yerli malı belgesi almak için,kosgeb’den destek almak için kapasite raporunu tanzim etme zorunluluğu vardır.

Kapasite raporunu en kısa sürede almak istiyorsanız, Çamlıca Çevre ile irtibata geçerek alabilirsiniz.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.