İstanbul çed raporu ve danışmanlık - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

İstanbul çed raporu ve danışmanlık

İstanbul Çed Raporu

İstanbul çed raporu istanbul ili sınırları içerisinde kurulacak üretim yapan işletmelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığından almakla yükümlü olduğu belgedir. Burada en önemli nokta istanbul çed raporunun üretime başlanılmadan proje aşamasında alınması gereken belge olmasıdır. Tesislerin istanbul çed raporu alırken bu önemli hususu dikkate almadan üretim faaliyetlerine başlamamaları gerekmektedir. Aksi bir durumda cezai yaptırımlar ile karşılaşılmaktadır.

İstanbul çed raporu alınması aşamasında yapılacak ilk çalışma, istanbul çed raporu alınması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkili danışmanlık firmaları ile anlaşılmasıdır. Tesisler istanbul çed raporu belgesine kendi insiyatifleri ile alamazlar.

İstanbul çed raporu konusunda anlaşılan danışma firma üretim yapılacak alan ve üretim faaliyeti hakkında çevre ve şehircilik bakanlığının yayınlamış olduğu formata uygun olarak proje tanıtım dosyası hazırlar ve sunular. İstanbul çed raporu için hazırlanacak proje dosyasında; projenin yeri, iklimsel ve hava kalitesi özellikleri, yer altı ve yüzey sularına olan yakınlıkları, orman ve rekreasyon alanlarına uzaklıkları, arkeolojik bölgelere olan uzakları, yakınında bulunan flora ve fauna özelikleri yer almaktadır. İstanbul çed raporu için proje dosyası çevre ve şehircilik bakanlığına sunulur ve bu kapsamda üretim faaliyeti yapılacak alan bakanlık yetkilileri tarafından denetlenir.

İstanbul çed raporu denetimi neticesinde uygun bulunan proje için çed belgesi alınır. İstanbul çed raporu belgesinin herhangi bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır. Üretim kapasite artışları ve üretim faaliyetinin yerinin değişmesi ile istanbul çed raporu revize edilir.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.