Geri Dönüşüm Lisansı - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Geri Dönüşüm Lisansı

Geri Dönüşüm Lisansı

Geri dönüşüm lisansı ülkemizde üretim ve tüketim faaliyetleri esnasında oluşan değerli atıkların ekonomiye kazandırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vermiş olduğu yeterlilik belgesidir. Geri dönüşüm lisanslı almak isteyen firmalar her atık için belirlenmiş olan tesis fiziki şartlarını sağlamak ve belgelere sahip olmak zorundadır.

Geri dönüşüm lisanslı atığın çeşidine göre değişmekte olup, başlıca geri dönüşüm lisanslı belgeleri; ambalaj geri dönüşüm, tehlikeli atık geri dönüşüm, tehlikesiz atık geri dönüşüm, ömrünü tamamlanmış araç geri dönüşüm ve ömrünü tamamlamış lastik geri dönüşüm lisanslarıdır. Geri dönüşüm lisanslı alım aşamasında ilk aşama Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belirlemiş olduğu fiziki şartların sağlanması, ikinci aşama kapasite raporunda tesise kabul edilecek atıkların açıkça belirtilmesi, üçüncü aşama geçici faaliyet belgesi alınması, son aşama ise geri dönüşüm lisansının alınmasıdır.

Geri dönüşüm lisansı

Geri dönüşüm lisansı almak isteyen firmalar, bünyelerinde en az üç çevre görevlisi istihdam etmesi ya da çevre danışmanlık firmalarından hizmet alımı yoluna gitmeleri gerekmektedir. Geri dönüşüm lisanslı başvuruları tesis bünyesinde yer alan çevre görevlileri ya da hizmet alınan çevre danışmanlık firmaları üzerinden yapılmaktadır. Geri dönüşüm lisanslı alınması için ilgili atığı içeren teknik uygunluk raporları yapılması ve bakanlık sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vermiş olduğu geri dönüşüm lisansları beş yıl süre ile geçerli olmaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu kanun ve yönetmelikler gereğince ülkemizde geri dönüşüm lisanslı olmayan firmalar atık alamaz ve bu atıkların geri dönüşümlerini sağlayamaz. Ülke sınırları içerisinde yer alan firmaların üretimlerinden kaynaklanan atıklarının mutlaka Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geri dönüşüm lisanslı olan firmalara gönderilmesi zorunludur.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.