Çevre Temizliğinin Önemi - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Çevre Temizliğinin Önemi

Çevre Temizliğinin Önemi

            Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluk duygusu kişinin ilk önce kedisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur.

            Kişiler kendi ev ve özel kullanım alanlarında özen gösterdikleri her şeyi, ortak kullanım alanlarında da göstermek zorundadır. Maalesef son zamanlarda özellikle Büyük şehirlerin sanayi alanında faaliyetlerini arttırması ile fabrikalar daha da artış gösterdi. Sanayi ve ağır sanayi alanında faaliyet gösteren fabrikaların çevreye zararı kat kat artmaktadır. Bu sorun da hastalıkların çoğalmasına, doğanın ve iklim dengelerinin değişmesine neden olmaktadır.

            Yaşadığımız çevrenin temizliği herkes açısından çok önemlidir. Özellikle bilinçsizce atılan atıklar doğanın dengesini bozmakta hatta bütün canlıların hayatlarını tehlikeye atmaktadır. Toplum olarak çevre temizliği konusunda çok bilinçli olduğumuz söylenemez. Özellikle, Avrupa ülkelerinde doğa ve çevre temizliğinin önemi için doğaya ve çevreye verilen değer aynı zamanda insanların birbirlerine olan saygısını da ifade etmektedir.

 Çevre kirliliğine neden Olan Etkenler Nelerdir?

            Çevre temizliğinin önemi hakkında danışma hizmetleri veren Çamlıca çevre danışmalık hizmetleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerekli yetki ve izinler ile çevre mevzuatlarına hakim çevre mühendisliği firmasıdır. Çevre temizliğine olumsuz etkisi olan birçok fabrika ve sanayi sektörlerine danışmanlık hizmeti vererek çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedir. Bünyesinde çalıştırdığı uzman personelleri ile özellikle geri dönüşüm, atık önleme, atık azaltma, geri kazanım, yeniden kullanma gibi alanlarda eğitimler vererek çevreye katkı sağlamaktadır.

            Atıkların oluşturduğu kirlilik düşünüldüğünde, hem çevre temizliği açısından, hem de geri kazanım ile ülke kaynaklarının zayi olmaması açısından yarar sağlamaktadır. Ayrıca, doğaya ve iklime zarar veren zararlı atıkların ayrıştırılarak farklı şekillerde imha edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tüm bu faaliyetleri 2872 sayılı Çevre Kanunu maddelerince tamamen yönetmeliğe uygun olarak yerine getirmektedir. Bu anlamda endüstriyel atık planı ile gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak en büyük hedeflerindendir. Çevre temizliği danışmalığı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için camlicacevre.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.