Çevre izni Kapsam Dışı - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Çevre izni Kapsam Dışı

Çevre İzni Kapsam Dışı

Çevre izni kapsam dışı, Çevre İzin Lisans Yönetmeliği kapsamında yer alan işletmelerin Ek-1 ve Ek-2 Listesin de yer almayan faaliyetler, Çevre İzni kapsam dışı olarak değerlendirilir.

çevre izin lisans yönetmeliğinde kapsam dışı olarak değerlendirilen firmalar çevreye karşı kirletici vasfı düşük olarak değerlendirilir.Emisyon izninden muaf olan işletmelerdir. Örnek vermek gerektirse, Tekstil ütü paket dikim yapan firmalar,çevre izin lisans yönetmeliği Ek-1 ve Ek-2 listesinde sınır değerlerin altında olan bütün işletmeler çevre izni kapsamdışı olarak değerlendirilir.

Çevre izni kapsam dışı’nda olan firmalar, Emisyon  ölçümünden muaf olarak sayılmaktadır. bu konuyla alakalı  herhangi bir resmi yazı yoktur ama böyle değerlendirilir.

Bir tesis  yönetmelik kapsamında Çevre izin kapsamı dışında olarak gözüküyorsa bunu kesinlikle belgelemek zorundadır.Bu yüzden de kesinlikle resmi evraklar başvuru yapıp, il çevre müdürlüğünden çevre izni kapsam dışı yazısı alması gerekmektedir.Almış oldukları yazıyı herhangi bir denetimde ibraz etmeleri gerekmektedir.

Çevre izni kapsamdışı makalemiz gibi diğer makalelerimiz için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.