Çevre Eğitimi Danışmanlık - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Çevre Eğitimi Danışmanlık

Çevre Eğitimi

Çevre Eğitimi her kuruluşun kendi bünyesinde çalışan personelin çevre konusunda bilinçlenmesi için gerekli olan bir çalışmadır.

Çevre Bakanlığı , her işletme için ÇED kapsamında ,Atıklar kapsamında , Çevre izni kapsamında çevre eğitimi verilmesi gerektiğini bildirir. Bu eğitimler yılda en az 1 kere tekrarlanmalıdır.Eğitim esnasında çalışanlarla soru cevap şeklinde ilerlenilmeli ve görsel olarak sunumların hazırlanması gerekmektedir.

Bazı firmalara marka denetimi kapsamında çevre danışmanlık yapılan denetimler neticesinde de çevre eğitimi yapılması ön görülmektedir.Bu eğitimde en dikkat edilmesi gereken husus, atıkların kaynağında doğru olarak ayrıştırılması, atık kodlarının tanımı, atık sahasının yeri konumu, hangi atıklar ne şekilde bertarafa edilmesi gibi hususta çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

1982 Anayasasının 56. maddesinde ” Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir, çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir” denilmektedir. 

Bu maddeyi ilke edinerek hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde uzman Çamlıca Çevre Danışmanlık kadrosu tarafından tesis çalışanlarına aşağıdaki konularda düzenli olarak Çevre Eğitimleri verilmektedir.

Çevrenin Önemi Ve Çevre Kirliliğinin Sonuçları

Çevre Kirliliğine Neden Olan Atıklar Ve Çeşitleri (İşletmeden Kaynaklanan Atık Ve Çeşitleri)

Çevre Mevzuatı Gereği Sorumluluklar Ve Görevler

Çevresel Yaptırımlar

Çevre Mevzuatı Eğitimi

Çevre İzin ve Lisans Bilgilendirme Eğitimi

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.