Çevre danışmanlık süreci hakkında bilgi - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Çevre danışmanlık süreci hakkında bilgi

Çevre danışmanlık süreci

ülkemizde yer alan ekonomik işletmelerin yapmış oldukları faaliyetler çevre izin lisans Yönetmeliğine göre eklere ayrılmışlardır. tesislerin bu eklerden herhangi birilerine dahil olmaları onları Çevre danışmanlık sürecine girmelerini sağlamaktadır.

Çevre danışmanlık sürecinde en önemli noktalardan biri çalışılacak firmanın Çevre ve şehircilik bakanlığının vermiş olduğu çevre danışmanlık yetki belgesine sahip olmasıdır.

Tesisler seçimini yaparken bu belgenin varlığını sorgulamaları gerekmektedir. Çevre danışmanlık sürecinde diğer bir önemli nokta ise çevre danışmanlık firmalarının sahip olduğu tecrübe ve mühendis kadrosunun yetkinliğidir.

Çevre danışmanlık sürecine giren tesisler çevre danışmanlık firması seçimlerinde bulundukları ilde faaliyet göstermeleri ve aylık danışmanlık ücretini baz alarak karar verirler. Çevre danışmanlık süreci kapsamına giren firmalar çevre danışmanlık firmalarını seçerken internet üzerinden belirli kelimeleri girerek kendi lokasyonlarına en yakın olanı ve fiyat performans olarak en iyisini tercih ederler.

Çevre danışmanlık süreci gerekli anlaşmaların sağlanması ile birlikte başlamakta olup tesise bir çevre görevlisi atanırlar. bu atama sistem üzerinden Çevre ve şehircilik Bakanlığı’na bildirilir. çevre danışmanlık sürecinde çevre danışmanı anlaşılan tesise giderek ilk aşamada iç tetkik ve çevre eğitimi düzenler. bu çevre danışmanlık sürecinin en temel çalışmasıdır.

çevre danışmanlık sürecinde diğer önemli konu ise tesislere çevre izni belgelerini almalarında yardımcı olmak ve proseslerinden kaynaklanan atıkların yönetimini sağlamaktır. kaynağında ayrılan tehlikeli ve tehlikesiz atıklar lisanslı firmaya gönderene kadar geçen süreçlerin tamamı çevre danışmanlık sürecinde yürütülmektedir. aylık ziyaret programları çerçevesinde belirlenen çalışmalar bütün yıla yayılarak bu sürecin devamlılığı sağlanır.

Çevre danışmanlık süreci ülkemizde son yıllarda gelişimini arttırmakta olup çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından bu kapsama giren bütün tesislerin sürecine dahil olmaları sağlanmaktadır.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.