Çevre danışmanlık istanbul firmaları - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Çevre danışmanlık istanbul firmaları

Çevre danışmanlık istanbul firmaları Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından çıkarılan , Çevre İzin Lisans Yönetmeliği kapsamının ekleri kısmında Ek-1 ve Ek-2 listesinde  yer alan faaliyetlerin Çevre Danışmanlık hizmeti alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Kapsama giren bu firmalardan istanbul içerisinde er alanlar genellikle çevre danışmanlık istanbul ilinde yer alanları tercih etmektedir.

çevre danışmanlık firmaları istanbul için olursa firmaların cok artısı olmaktadır. herhangi bir denetimde çevre danışmanın ivedilikle denetimde hazır olarak bulunmaktadır.

Çevre danışmanlık istanbul firmaları çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardır. Yetkilendirilme süre 4 yıldır. 4 yılda bir tekrar denetim yapılmaktadır.

Çevre danışmanlık istanbul firmaları her zaman yoğun firmalar olmaktadır. bu bakımdan daha tecrübeli kadrolara sahiptir.

Çevre Danışmanlığı , günümüzde üretim sektöründe faaliyet gösteren çoğu firmanın aldığı bir  hizmetttir. Çevre danışmanlığı, çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yetki almış firmalardan bu hizmet alınabilir.

Çevre danışmanlık hizmeti alacak firmalar bu hizmeti almasının zorunluluğu Çevre izin Lisans Yönetmeliğinin Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan firmalardansa çevre danışmanlık hizmeti alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Ek-2 ve Ek-2 listesinde ki faaaliyet kirletici vasfına göre değişmekte olup, kimya , kaplama, ağır sanayi, makine sanayi gibi sektörleri içermektedir.

Firmanın çevre mevzuatı kapsamında yapması zorunlu olan, çevre izni alımları, çed raporu alımı, atık gönderimleri, atık yönetim planı onayının alınması, çalışanlara temel çevre konulu eğitim verilmesi, iç tetkik çalışması yapılması, aylık yaptığı ziyaretlerde aylık değerlendirme tutanağı tutar.

Tesislerin herhangi bir cezai durumla karşılaşmaması için çevre danışmanlığı hizmeti alması gerekmektedir.

 

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.