çed raporu hazırlama - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

çed raporu hazırlama

Çed raporu hazırlama işlemi fabrikaların almakla yükümlü olduğu çed belgesi, çed gerekli değildir belgesi ve çed kapsam dışı belgesi için gerekli olan dosyanın çed raporu hazırlayan firmalar tarafından hazırlanmasıdır. Çed raporu hazırlama işlemini kirletici vasfı yüksek olan firmalar yapar. Çed raporu çevre ve şehircilik bakanlığına yapılır ve çed raporu direk olarak çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından uygun olan faaliyetlere verilir.

Çed raporu hazırlanmasın en temel husus; çed raporunun çed raporu hazırlama yeterliliğine sahip firmalara yaptırılmasıdır. Çed raporu hazırlayan firmalar çed raporu hazırlanmadan önce fabrikanın kurulacağı yerin çed raporu almaya uygun olup olmadığını tespit eder. Çed raporu almaya uygun faaliyet alanına sahip olunduğunun tespitinin ardından bölgenin nufüs yapısı, jeolojik durumu, iklimsel faktörleri belirlenir. Çed raporu hazırlanması esnasında fabrikanın kurulacağı yerin flora ve faunası, üretimden kaynaklanacak atıkların bu doğal dengeye etkileri belirlenir.

Çed raporu hazırlanması tamamlanması ile birlikte çed raporu hazırlayan firma tarafından çevre ve şehircilik bakanlığına başvuru gerçekleştirilir. Çed raporu başvurusuna istinaden bakanlık yetkilileri yerinde denetim gerçekleştirir. Çed raporu başvurusunda belirtilen yerin uygun olması ile birlikte dosyalar sisteme yüklenir. Çed raporu başvurusu dosyası bakanlık yetkilileri tarafından irdelenir uygun olması durumunda çed raporu onaylanır.

 

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.