çed gerekli değildir belgesi - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

çed gerekli değildir belgesi

ÇED Gerekli Değildir Belgesi

Çed gerekli değildir belgesi çevre ve şehircilik bakanlığının yayınlamış olduğu çed yönetmeliği ek 2 kapsamına giren firmaların almakla yükümlü olduğu belgedir. Çed gerekli değildir belgesi kapsamında giren fabrikalar bu belgeyi faaliyetlerine başlamadan proje aşamasında alması gerekmektedir. Belgesinin faaliyete başlamadan almayan firmalar idari para cezası ile cezalandırılmaktadır.

Alım aşamaların başında firmanın çed gerekli değildir belgesi kapsamında olup olmadığının kontrolü ile başlamaktadır. Kapsamında olduğunun tespit edilmesi ile birlikte Başvurusunun hazırlama yetkisi olan bakanlıktan yeterlilik belgesi olan firmalar ile anlaşılması gerekmektedir. Dosyalarını fabrikalar kendi başlarına hazırlayamazlar. Çed gerekli değildir belgesinin hazırlanmasında çed başvuru dosyası örneğinde istenilen bilgilere yer verilmesi ve formata uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Belgesi kapsamına giren fabrikalar kirletici vasfı düşük olan fabrikalardır. Belgenin alınabilmesi için fabrikanın hammaddeden son ürüne kadar geçen tüm evrelerinde doğal kaynak kullanımından ve bu tüketimlerin çevrede oluşturacağı etkileri belirtmesi gerekmektedir. Bu etkilerin azaltılması için alınacak önlemlerin sıralanması gerekmektedir.

Başvuru dosyası çevre ve şehircilik bakanlığından yetki almış firmalar tarafından hazırlanarak çevre ve şehircilik il müdürlüklerine sunulur. Çed gerekli değildir başvurusu çevre ve şehircilik il müdürlüğü denetçileri tarafından irdelenerek fabrikanın ekolojik dengeye etkilerinin kabul edilebilir düzeyde olduğuna ikna olması ile onaylanır.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.