Atıkların Bertarafı - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Atıkların Bertarafı

   Fabrikaların atıkların bertarafı ile zararlı maddelerin ayrıştırılarak çevreye geri kazanım sağlanacak atıkların ayrılması konusunda gerekli bilgiler vererek aslında ülke ekonomisine de katkılar sağlamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerekli izin ve belgeler ile temiz toplum, doğru tüketim hakkında toplumları yönlendirmektedir.

Doğanın dengesinin korunması, iklimlerin değişerek birçok zararlar oluşmaması ve atıkların bertarafı konularında bilgi ve donanıma sahip danışmanları ile hizmet veren Çamlıca Çevre Danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi edinmek için camlicacevre.com sitesini ziyaret edebilirisiniz.

     Yaşadığımız çevrenin bize sağladığı değerlerin korunması, sahip çıkılması bizim ve bizden sonraki nesiller açısından çok önemlidir. Temiz bir toplum, bilinçli insanlar ile olmaktadır. Bizden sonraki nesillere olan sorumluluğumuz bunu gerektirir. Doğanın bize sunmuş olduğu güzellikleri yok ettiğimiz takdirde, artık dünya yaşanılmaz, nefes alınamaz hale gelir.

 Toplum Olarak Sorumluluğumuz

            Doğanın dengesini, çevre düzenini bozan hatta iklim değişiklerine bile neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Özellikle Büyükşehirlerde bulunan, sanayi alanında üretim yapan fabrikaların da artması ile sağlıklı bir ortamda yaşadığımız söylenemez. Fabrikaların zehirli ve zararlı atıkların bertarafı için gerekli önlemlerin alınmamasının çevreye vermiş olduğu zarar tahmin bile edilememektedir. Birde birçok insanın bilinçsizce doğaya ve çevreye verdiği zarar da eklenince, hastalıkların artması ve tehlikeli bir hal almasına neden olmaktadır.

 Atıkların Bertaraf Edilmesi

            Aynı toplumda yaşayan insanların yapması gereken en önemli şey, empatidir. Kişi birçok alışkanlığını toplumun en küçük birimi olan aileden öğrenir. Dolayısı ile kişi evinde nasıl yaşıyor ise aslında çevresine de onu yansıtır. Nasıl ki, evinde çöplerini çöp kutusuna atıyorsa, bu davranışını dışarıda da sergilemelidir. Çevre temizliği konusunda danışmanlık hizmetleri veren Çamlıca Çevre Danışmanlık Hizmetleri işte tamda bu noktada toplumları bilinçlendirmek üzere hizmetlerini yerine getirmektedir. Özellikle atıkların bertarafı, geri dönüşüm, geri kazım gibi konularda da insanlara gerekli bilgileri vererek önemli bir hizmet sağlamaktadır.

 

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.