Atık Yönetimi - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Atık Yönetimi

Atık yönetimi kurumsal firmalarda olmazsa olmaz bir noktadır. Çünkü tesisten çıkan tehlikeli ve tehlikesiz atıkların hepsinin lisanslı kurumsal firmalara verilmesi hususunda Çevre ve Şehircilik bakanlığının direk talimatı vardır.

Firmalar atık yönetimini yaparken öncelikle çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmasıyla yapılacak sözleşmeyle çalışmalara başlarlar.

Atık yönetiminin sağlanması için lisanslı firmalarla sözleşme imzalanır. sözleşme çerçevesinde atıklar kaynağında ayrı olarak toplanıp, ulusal atık taşıma formuyla lisanslı firmalara gönderiminin sağlanması gerekmektedir.

atık yönetimi atık yönetimi

Atıkların kaynağında ayrı olarak toplandıktan sonra , tesis dışında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için atık sahası oluşturularak burada depolanması gerekmektedir.

Çevre ve şehircilik bakanlığı atık yönetimi denetimine geldiklerinde Endüstriyel atık yönetim planı onayına da bakarlar. eğer ki  tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası kapsamında ki çalışmalar yapılmadıysa firma cezai durumla karşılaşabilir.

Atık yönetimi her firma için çok önemli bir durumdur  ve her firma kendi bünyesinde atık yönetimini sağlaması ve lisanslı geri dönüşümcülerle çalışması gerekmektedir.

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.