Atık Yönetim Planı - Çamlıca Çevre Danışmanlık | Atık Yönetimi | Çed Raporu

Yükleniyor....

Atık Yönetim Planı

Atık yönetim planı çevre ve şehircilik bakanlığın atık yönetimi yönetmeliği kapsamında firmalardan istemiş olduğu resmi evraktır. Atık yönetim planı olmayan firmalar ilgili yönetmelik kapsamında cezai işlem ile karşılamaktadır.

Atık yönetim planı alım aşamaları sıralayacak olursak ; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu formatına internet sitesi üzerinden ulaşılır. Tesisten kaynaklanan tüm tehlikeli ve tehlikesiz atıklar belirlenerek yönetim planı içerisine eklenir. Planın ikinci aşamasında tehlikeli ve tehlikesiz atıkların geri dönüşüm ve bertarafının sağlanması adına çevre bakanlığından lisanslı firmalarda sözleşmeler yapılır. Bunun tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası yaptırılarak atık yönetim planı başvuru sürecine geçilir.

Başvuruları  çevre ve şehircilik il müdürlüklerine yapılır. çevre ve şehircilik il müdürlüğü denetçileri sunulan planını yerinde denetler  planında belirtilen bilgi ve belgelerin doğruluğunu sorgular. Yönetim planının belirlenen formata uygun olduğu belirlendiğinde onaylanır.

Üç yıllık hazırlanan bir plan olup, çevre ve şehircilik il müdürlüğünün belirlediği sürenin dolması ile tekrardan başvurular yapılarak planı revize edilir.

 

Telefon & Mail

7/24 telefon ve mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.
+90 212 522 56 16

www.camlicacevre.com

info@camlicacevre.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamlıca Çevre firmamızı sosyal medya ortamında takip edebilirsiniz.